تبلیغات
بهترین ها - اینترنت
 

اینترنت

نوشته شده توسط :نغمه
یکشنبه 29 شهریور 1388-12:10 ق.ظ

اینترنت از تعداد زیادی شبكه تشكیل شده است كه همگی آنها به هم وصل شده اند و یك شبكه غول آسا را بوجود آوردند. امروزه مشهورترین قسمت اینترنت، وب جهانی است. وب صفحاتی كه حاوی متن، تصاویر گرافیكی و چند رسانه ای است را برای برنامه هایی كه مرورگر وب نام دارند تامین
می كند. طی چند سال گذشته، اینترنت (و بویژه وب) به یك ابزار كاری مهم تبدیل شده است كه به شما امكان بدست آوردن اطلاعات را در هر زمینه ای اعم از بازرگانی، سرمایه گذاری، گردشگری، آب و هوا، اخبار، مراقبت های بهداشتی، فن آوری و غیره را می دهد. مایكروسافت مرورگر وبی دارد با نام Internet Explorer كه از اجزای اساسی ویندوز XP.
وقتی از یك سایت وب بازدید می كنیم به صفحه اصلی آن سایت صفحه خانه گفته می شود. در صفحه خانه، معمولاٌ لینك هایی وجود دارد كه با كلیك كردن روی آنها می توانید از صفحات دیگر آن سایت بازدید كنید. گاهی اوقات لینك های روی یك سایت شما را به صفحات سایت های وب دیگر می برند. به خاطر همین پیچیدگی ارتباط صفحات بود كه نام آن را وب (به معنای تار عنكبوت) گذاشتند.

در وب هر صفحه یك آدرس مخصوص دارد كه گاهی به آن URL ( Uniform resource locator یا محل یاب منبع متحدالشكل). گفته می شود. این آدرس به مرورگر وب شما می گوید چگونه آن صفحه را پیدا كنید. URL شامل اطلاعاتی نظیر نام كامپیوتر و نام فولدری از آن كامپیوتر كه می توان صفحه را در آن پیدا كرد و همینطور نام خود صفحه است. برای مثال، این URL : WWW. Microsoft.com / windows / default. asp : به مرورگر می گوید كه فایلی با نام default. Asp را در فولدری با نام windows و در كامپیوتری با نام WWW در حوزه Microsoft.com پیدا كند

 
------------ --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- -----
 

شروع به كار با اینترنت اكسپلورر


اگر در یك شبكه هستید، سرپرست شبكه احتمالاٌ كامپیوتر شما را از قبل برای استفاده از اتصال اینترنتی شركت آماده كرده است. اگر در شبكه ای نیستید (یا اگر كامپیوترتان اتصال اینترنتی ندارد)، باید یك مودم داشته باشیم و از یك شركت ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) اشتراك اینترنت بگیرید. شركت ISP نرم افزار و دستورالعمل های لازم برای اتصال به اینترنت را در اختیارتان
می گذارد پس از آنكه به اینترنت وصل شدید اولین كار شما باید این باشد كه با مرورگر وب تان، Internet Explorer آشنا شوید.

 

اینترنت اكسپلورر را باز كنید  

 

 


برروی Start و سپس روی Internet Explorer كلیك كنید تا اینترنت اكسپلورر باز شود. راه دیگر این است كه روی آیكن اینترنت اسكپلورر در نوار كوییك لانچ كلیك كنید.
 

 

 
 
به اینترنت وصل شوید  

 

 


اگر از طریق شبكه شركت تان یا به وسیله یك مودم DSL یا كابلی به اینترنت وصل می شوید، در این مرحله باید فوراٌ به یك صفحه وب وصل شوید. اگر به وسیله یك مودم معمولی به اینترنت وصل می شوید، احتمالاٌ كادر محاوره ای ظاهر می شود كه از شما می خواهد شماره تلفن ISP خودتان را بگیرید در این صورت روی Connect یا Dial كلیك كنید. ISP شما در دستورالعمل های مربوط به نحوه آماده سازی اتصال یا شماره گیری را در اختیار شما می گذارد.
 

 

  

 
 
به یك صفحه وب نگاه كنید  

 

 


یك مرورگر وب شبیه به هر برنامه دیگری كه در ویندوز به كار می برید كار می كند. در امتداد بالای پنجره آن یك نوار منو و یك جفت نوار ابزار می بینید در نوار آدرس می توانید آدرس صفحه ای را كه می خواهید ببینید را وارد كنید. با استفاده از نوار پیمایش می توانید در طول صفحه حركت كنید.
 

  

 
 
یك لینك را انتخاب كنید  

 

 


در یك صفحه وب، لینكهایی كه به صفحات دیگر اشاره می كنند عموماً به صورت نوشته های ریز خط دار و به رنگ آبی هستند،هر چند ممكن است این در صفحات مختلف فرق كند. لینكهایی كه به صفحاتی اشاره می كنند كه شما بتازگی از آنها بازدید كرده اید اغلب به صورت نوشته های زیر خط دار و به رنگ قرمز ظاهر می شوند. وقتی اشاره گر خود را به روی یك لینك می برید، اشاره گر به دستی تبدیل می شود كه با انگشت سبابه اشاره می كند. برای رفتن به آن صفحه كافی است یكبار كلیك كنید. بطور معمول آن صفحه در همان پنجره باز می شود و جایگزین صفحه ای كه از آن آمدید می شود. گاهی اوقات صفحات در پنجره خودشان باز می شوند.

 

 
 
یك صفحه را نو سازی كنید  

 

 


بعضی از صفحات بطور مرتب تغییر می كنند، بویژه اگر تصاویری داشته باشند كه آن تصاویر مرتباً بروز رسانی شود، نظیر سایتی كه تصاویر رادار هواشناسی را نشان می دهد. با كلیك كردن روی دكمه Refresh در نوار می توانیدیك صفحه را مجدداً در مرورگر خود بار گذاری كنید.

 

  

 
 
بار گذاری یك صفحه را متوقف كنید  

 

 


اگر بار گذاری یك صفحه طول كشید یا بارگذاری آن دچار اشكال شد،می توانید با كلیك كردن روی دكمه Stop در نوار ابزار بارگذاری آن را متوقف كنید. مرورگر شما قسمتهایی از صفحه را كه تا آن موقع بارگذاری كرده است نمایش می دهد.

 

  

 
       توجه  

 

 


نگاه كردن به ی دوره آموزشی وب
مایكروسافت بر روی سایت وب خودش یك دوره آموزشی د رزمینه استفاده از وب دارد. برای نگاه كردن به آن، فرمان Tour را از منوی Help اینترنت اكسپلورر انتخاب كنید.
مشاهده كامل یك صفحه
با مشاهده یك صفحه در حالت تمام صفحه (full screen)، می توانید قسمتهای بیشتری از آن را ببینید،برای این كار، فرمان full screen را از منوی View انتخاب كنید. برای برگشتن به حالت عادی، كلید F11 را فشار دهید

------------ --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- -----
 
 

 

 

   رفتن به یك سایت وب 


اگر آدرس یك صفحه وب را بدانید،می توانید آن را درون نوار آدرس اینترنت اكسپلورر وارد كنید. اما اغلب رفتن به یك صفحه،روشهای آسانتری وجود دارد. صفحات محبوت خود را می توانید در منوی Favorites یا روی نوار Links قرار دهید. همچنین با استفاده از مرورگر خود می توانید به سرعت در میان صفحاتی كه بازدید كرده اید به عقب و جلو بروید.

 

آدرس را وارد كنید  

 

 


اگر آدرس سایتی كه می خواهید از آن بازدید كنید را می دانید، آن را در نوار آدرس اینترنت اكسپلورر تایپ كنید و Enter را فشار دهید. هنگامی كه تایپ می كنید، اینترنت اكسپلورر سعی می كند آدرس را بر اساس آدرسهایی كه قبلاً وارد كرده اید برایتان كامل كند. اینترنت اكسپلورر اگر بتواند آدرس را پیدا كند، صفحه آن را بارگذاری می كند.
 

 

 
 
لیست آدرس را باز كنید  

 

 


برای مشاهده لیست سایتهایی كه بتازگی بازدید كرده اید، بر روی فلش كنار لیست آدرس كلیك كنید و روی یكی از آدرسهای لیست كلیك كنید تا به آن صفحه بروید.

 

  

 
 
یك دكمه لینك را انتخاب كنید  

 

 


بر روی دكمه Links جفت كلیك كنید و تا نوار Links گشوده شود. بر روی یكی از دكمه های روی نوار Links كلیك كنید تا به صفحه وب آن بروید.

  

 
 
یك سایت محبوب را انتخاب كنید  

 

 


در اینترنت اكسپلورر می توانید سایتهای وب محبوب خود را در یك لیست نگهدارید(برای آن كه نحوه افزودن سایتهای محبوب را یاد بگیرید، به كار عملی 4 مراجعه كنید). بر روی منوی Favorites كلیك كنید تا باز شود و سپس روی یك صفحه در لیست كلیك كنید تا كبه آن صفحه بروید.

 

 
 
 به صفحه خانه خود بروید  

 

 


به صفحه اول هر سایت وب، صفحه خانه آن سایت گفته می شود. صفحه وب پیش فرضی كه هر وقت اینترنت اكسپلورر را باز می كنید بارگذاری می شود نیز صفحه خانه نام دارد(البته اغلب به آن صفحه خانه شما می گویند). هر وقت كه خواستید به صفحه خانه خود بر گردید، بر روی دكمه Home كلیك كنید.

 

  

 
 
به جلو و عقب بروید  

 

 


هنگام استفاده از اینترنت اكسپلورر، با كلیك كردن روی دكمه های Back و Far ward در نوار ابزار می توانید در میان صفحاتی كه بازدید كرده اید به عقب و جلو بروید. بر روی فلش های كنار این دكمه ها كلیك كنید تا تاریخچه سایتهایی كه در این جلسه كار با اینترنت بازدید كرده اید باز شود.

 

 

       توجه  

 

 


نكات افزودن یك دكمه لینك
شما می توانید برای صفحه ای كه از آن بازدید می كنید یك دكمه به نوار Links اضافه كنید، به این طریق كه آیكون آن صفحه را از نوار آدرس به نوار Links دراگ كنید.
انتخاب یك صفحه خانه جدید
شما می توانید صفحه ای كه از آن بازدید می كنید را به صفحه خانه خود تبدیل كنید، به این طریق كه آیكون آن را از نوار آدرس به دكمه Home بر روی نوار ابزار دراگ كنید

------------ --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- -----

 

 

جستجو برای یافتن یك سایت وب


اگر آدرس سایت وبی كه می خواهید از آن بازدید كنید را نمی دانید، اغلب می توانید آدرس آن را حدس بزنید. سعی كنید نام شركت (یا هر چیزی كه) به دنبال آدرس آن می گردید را به همراه یك پسوند حوزه سه حرفی وارد كنید، باید مثال اگر می خواهید سایت وب مایكروسافت را پیدا كنید، باید Microsoft.com را در نوار آدرس تایپ كنید. اینترنت اكسپلورر خودش بقیه كارها را انجام می دهد. اما گاهی اوقات برای یافتن اطلاعاتی كه نیاز دارید باید جستجو كنید.

 

ناحیه جستجو را باز كنید  

 

 


در اینترنت اكسپلورر، بر روی دكمه Search در نوار ابزار كلید كنید تا ناحیه جستجو در سمت چپ پنجره باز شود.
 

 

 
 
تعدادی واژه كلیدی وارد كنید  

 

 


برای تعریف آنچه به دنبالش می گردید، چند واژه كلیدی تایپ كنید. برای مثال اگر می خواهید صفحات وبی كه درباره ببرهای هندی مطلب دارند را پیدا كنید، كلمات tiger India را تایپ كنید.

 

  

 
 
بر روی Search كلیك كنید  

 

 


پس از آن كه معیارهای جستجو را تایپ كردید، بر روی Search كلیك كنید تا جستجو آغاز شود.

  

 
 
برای مشاهده نتایج پیمایش كنید  

 

 


اینترنت اكسپلورر برای انجام جستجوی شما از موتور جستجوی MSN استفاده می كند و سپس نتایج حاصل را در پنجره اصلی مرورگر نمایش می دهد. برای مشاهده نتایج جستجو به پایین پیمایش كنید.

 

 
 
یك لینك را انتخاب كنید  

 

 


اشاره گر موس را لحظه ای روی یك لینك نگه دارید تا پنجره ای بازشویی را ببینید كه چند خط اول متن صفحه وبی كه لینك نشانگر آن است را ببینید. وقتی لینكی را كه می خواهید پیدا كردید، بر روی آن كلیك كنید تا به صفحه وب آن برویم.

 

       توجه  

 

 


استفاده از جستجوهای قبلی
اینترنت اكسپلورر جستجوهایی كه قبلاٌ انجام داده اید را به خاطر دارد و هنگامی كه شروع تایپ واژه های جستجو می كنید به طور خودكار آنها را نشان می دهد.
مطابق سلیقه كردن روش جستجو
در ناحیه جستجو بر روی لینك Change Preferences كلیك كنید تا گزینه های پیشرفته ای كه هنگام جستجو می توانید از آنها استفاده كنید را نشان دهد. با استفاده از این گزینه ها می توانید تعیین كنید كه ناحیه جستجو به طور خودكار واژه ها را هنگامی كه تایپ می كنید، برایتان كامل كند و اینكه جستجوی شما به طور خودكار به دیگر موتورهای جستجوی بزرگ اینترنت فرستاده شود (تنظیم پیش فرض). اگر نمی خواهید چند موتور جستجو انتخاب شده باشد، می توانید موتور جستجویی را كه می خواهید ناحیه انتخاب از آن استفاده كند را انتخاب كنید. انتخاب های شما عبارتند از: Coogle , AltaVista, MSN و عده ای دیگر. احتمالاٌ خودتان متوجه می شوید كه استفاده از فقط یك موتور باعث افزایش سرعت جستجوهای شما می شود

درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox