تبلیغات
بهترین ها - نرم افزار برای جلوگیری از ریزش مو
 

نرم افزار برای جلوگیری از ریزش مو

نوشته شده توسط :نغمه
دوشنبه 6 مهر 1388-04:30 ب.ظ

گروهی از محققان استرالیایی موفق به تولید نرم‌افزار جدیدی شده‌اند که می‌تواند تعداد موهای انسان را در یک بخش از پوست بشمارد و اثرگذاری روش‌های درمان ریزش مو و کرم‌های موجود را بیشتر کند.

محققان مرکز علوم ریاضی و اطلاعات CSIRO استرالیا در شهر سیدنی، نتایج یافته‌های جدید خود را در شماره نوامبر نشریه "فناوری و تحقیقات پوستی" منتشر کردند.

"پاسکال والوتون"(Pascal Vallotton) یکی از دانشمندان این گروه گفت: «این نرم‌افزار جدید که به دنبال همکاری محققان استرالیایی با یک شرکت بریتانیایی ساخته شده است، به کارشناسان کمک می‌کند تا آسان‌تر از گذشته از کرم‌های مو استفاده کنند و اثرگذاری هریک از آن‌ها را برای افراد مختلف به طور دقیق دریابند».

او در ادامه خاطرنشان کرد: «پزشکان تاکنون برای فهمیدن میزان اثربخشی روش‌های درمانی، تعداد موهای باقی مانده در یک بخش مشخص از پوست سر را پس از اعمال روش‌های درمانی به صورت دستی می‌شمردند. این کار بسیار دشوار بود، زیرا ممکن بود در جریان این کار یک مو دو بار شمرده شود یا اینکه بعضی از موها شمرده نشود. اما این روش جدید بسیار کارآمد خواهد بود. زیرا تعداد دقیق موها در یک بخش از سر به صورت دقیق شمرده می‌شود و شما در هر زمان می‌تواند اثر داروهای استفاده شده را به طور دقیق دریابید».

این نرم‌افزار بر اساس تصاویری کار می‌کند به وسیله یک اسکنر تخت از پوست سر گرفته می‌شود. پس از گرفتن تصاویر، این نرم‌افزار با استفاده از الگوریتم‌های ریاضی هر یک از موها را به صورت جداگانه روی پوست سر تشخیص می‌دهد تا بتواند وضعیت پوست سر بیمار را به صورت مجزا تشخیص دهد.

این نرم‌افزار بسیار هوشمند است و می‌تواند مو را از دیگر چیزهای موجود در پوست سر نظیر چین و چروک‌ها، جراحات یا خال‌ها تشخیص دهد.

والوتون در پایان توضیح داد: «ما برای تشخیص مو یا اثر جراحات روی پوست سر مشکلات فراوانی داریم. اما این نرم‌افزار می‌تواند این مشکل را برای ما حل کند. گرفتن عکس قبل و بعد از روش‌های درمانی می‌تواند سرعت رشد مو در بیماران را نیز نشان دهد».

درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox