تبلیغات
بهترین ها - پیشگویی آسمانی
 

پیشگویی آسمانی

نوشته شده توسط :نغمه
سه شنبه 19 آبان 1388-08:20 ب.ظ

پیشگویی آسمانی

منبع: كتاب پیشگویی آسمانی، نوشته جیمز ردفیلد


«كیمیاگران می گویند: آدمی باید كاری را كه طبیعت ناتمام گذاشته تمام كند.»

پیشگویی آسمانی كتابی است مبتنی بركتیبه ای كه در پرو كشف شد، این دست نوشته اسراری را فاش می كند كه در حال دگرگون ساختن جهان امروز است و آگاهی هایی را به انسان می دهد تا روح خود را بازیابد. بصیرت هایی كه در كتیبه آمده تكان دهنده، ملموس و بسیار خردمندانه است و مارا هدایت می كند تا جان خویش را در برگیریم و با انرژی و امیدی تازه به طرف تكامل خود حركت كنیم.

مطالبی كه سالها پیش علوم و اسرار خوفیه شناخته می شدند و بشر برای دست یابی به این علوم رنج بسیار متحمل می شد امروزه به آسانی در دسترس علاقه مندان است.

«هیچ اتفاقی در دنیا، اتفاقی نیست.»


جهان هستی در زمان نیاز بشر آنچه را كه لازم دارد در اختیار او می گذارد. پس بیایید از این فرصت استفاده كنیم, به اطراف و اطرافیانمان بیشتر دقت كنیم تا شاید در راه رسیدن به خود همدیگر را یاری دهیم. «گاهی اوقات انرژی دادن به دیگران، بهترین كاری است كه می توانیم برای خودمان انجام دهیم.» «هرچقدر ماهیت و زیبایی درونی انسانها را بیشتر ستایش كنیم، انروژی بیشتری به سویشان جاری می شود و به طور طبیعی انرژی بیشتری به سوی ما خواهد آمد.

و این لذت بخش ترین كار است. در مرحله اول ما یقین نداریم. كم كم احساس جدیدی نسبت به لحظه های متفاوت در زندگی كه هیجان آور و الهام بخش هستند در ما شكل می گیرد، اما نمی دانیم كه این احساس چیست و چطور آن را برای همیشه حفظ كنیم. اما وقتی این احساس از بین برود عدم رضایت و بی قراری همراه با یك زندگی عادی ما را در بر می گیرد.

بصیرت اول:

آگاهی از پدیده همزمانی است. به این معنی كه باور كنیم چیز دیگری در زندگی روزمره جریان دارد. و درنتیجه برخوردهای ما در زندگی معنی دار است. (دقیقاً مثل این كه به دنبال خرید كتابی به كتابفروشی می روید و به یك باره آن كتاب در كتابفروشی روی پیشخوان مقابل شماست.)

بصیرت دوم :


اطلاعات ما را از مقطع تاریخی مان گسترش می دهد و به ما نشان می دهد كه چگونه به تمدن نگاه كنیم، نه فقط در مقطع زمانی خودمان بلكه از دورنمای كل هزاره . این نحوه نگرش اشتغال ذهنی مان را روشن كرده و دید ما را گسترش می دهد. با شناختن واقعیت تاریخی انسانهایی كه پیش از ما بوده اند خواهیم فهمید كه چرا اینگونه به دنیا نگاه می كنیم و سهم ما در برابر پیشرفتهای بعدی چیست؟ در كتیبه آمده در پایان هزاره دوم یعنی زمان فعلی، ما قادر خواهیم بود تا كل دوره تاریخی را یكجا ببینیم و بفهیمیم آن اشتغال ذهنی كه در نیمه آخر این هزاره یعنی عصر جدید شكل گرفت چیست. آگاهی ما امروز از این رویدادهای همزمان نشان می دهد كه ما به این اشتغال ذهنی پی برده ایم.

بصیرت سوم:


ادراك متفاوتی از دنیای فیزیكی ارائه می دهد ـ پیش بینی می شود كه بشر در زمان نزدیك در پایان هزاره دوم انرژی جدیدی را كشف می كند كه اساس تمامی پدیده ها از جمله انسان می باشد و به صورت تشعشعات بیرونی در تمام پدیده ها ظاهر می شود، مشاهده این انرژی با توجه بیشتر نسبت به زیبایی ها آغاز می شود در نتیجه انسانها به زیبایی ها بیشتر توجه نشان می دهند.

بصیرت چهارم:


سرانجام بشر جهان هستی را به صورت آمیزه ای از یك انرژی پویا می بیند انرژی كه ما را حفظ می كند و نسبت به انتظارهای ما واكنش نشان می دهد به علاوه خواهیم دید كه ما از یك منبع بزرگتر انرژی جدا شده ایم و در می یابیم كه این جدایی باعث شده كه ما احساس ضعف، ناامنی و كمبود نماییم. در رویارویی با این كمبود بشر همواره می كوشد تا انرژی شخصی خود را از تنها طریقی كه شناخته است افزایش دهد، یعنی از طریق یافتن راهی كه بتواند آن را در لحظه ای مناسب از دیگران برباید. یك رقابت ناخودآگاه كه اساس مبارزه ها و اختلاف ها را تشكیل می دهد. «ما فقط می دانیم كه به هنگام شكست احساس ضعف می كنیم و وقتی بردیگران مسلط شویم احساس بهتری پیدا می كنیم. چیزی كه ما نمی دانیم این است كه این احساس بهتر به ضرر دیگران تمام می شود و درواقع ما این انرژی را از آنان می گیریم ، خیلی از مردم در طول زندگی به طور دائم در حال شكار انرژی دیگران هستند. »

در واقع بصیرت چهارم یعنی نگریستن به جهان به عنوان یك صحنه رقابت بر سر انرژی و قدرت . وقتی بشر برای نخستین بار به وجود این رقابت پی می برد خیی زود می خواهد از این درگیری ها فراتر رود، تا از این رقابت كه بر سر انرژی بی ارزش انسان رخ می دهد رهایی یابد چرا كه سرانجام می تواند این انرژی را از منبع دیگری به دست آورد!

بصیرت پنجم:
به ما نشان می دهد كه یك منبع انرژی جایگزین وجود دارد .اما تا زمانی كه ما با ارزش ویژه خود برای تسلط بردیگران به مبارزه برنخیزیم و از آن دست نكشیم قادر به برقراری ارتباط پایدار با این منبع نخواهیم بود زیرا هر گاه این عادت را تكرار كنیم از منبع اصلی انرژی جدا می شویم و كلید رهایی از این عادت، خود آگاهانه كردن آن است. باید دریابیم كه روش ویژه ما برای تسلط بردیگران عادتی است كه در كودكی برای جلب توجه و كشاندن انرژی به سوی خود آموخته ایم و به آن خوگرفته ایم.

ادامه این نوشتار اینجا

http://www.zeshtoziba.com/viewtopic.php?t=118eshgh.gifstar.gif

درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox